תושבי בית הכרם היקרים !

בעקבות החלטת ראש הממשלה שהורה על סגירת כל פעילויות הפנאי, השבתת בתי הספר, איסור התקהלות וכו'.. הוחלט כי מנהל קהילתי בית הכרם יעבוד במתכונת חירום, זאת תוך הקפדה על מתן שירות מיטבי לקהילה בהתאם לתנאים וההנחיות ממשרד הבריאות.

בהמשך לפרסומים קודמים בנושא מתנדבים ותושבים מבודדים מצורף קישור לפניה ורישום עבור תושבים מבודדים שזקוקים לעזרה ותמיכה. וכן לתושבים המעוניינים להתנדב ולסייע:
https://forms.gle/U1Nj962XcjrUMiwi8
נמצאים בבידוד היכנסו לקישור הזה:
https://forms.gle/MkogLaLG7FbsM6UR8
תרצו להתנדב לסייע היכנסו לקישור הזה:

בנוסף הקמנו קבוצת פעילים (סיירת שכונה) לאיתור וסיוע למבודדים/ אנשים פחות מרושתים/ אנשים עם קשיים כלשהם בקהילה, בשיטת נאמני שכונה. הפעילים מאתרים מתנדבים בכל רחוב, המתנדבים מאתרים איש קשר בכל בניין ואיש הקשר בודק את צורכי תושבי הבניין שלו ומדווח חזרה לקבוצת הפעילים. הזקוקים, יקבלו את הסיוע המתאים באמצעות הקהילה.

הקמנו מערך מתנדבים שכונתי של בני נוער למטרות בייביסיטר לילדים שהוריהם חייבים לעבוד בתפקידים חיוניים למשק:
קישור להורים מעוניינים: https://forms.gle/vjE1y7kk8UEDfNrR9
קישור לבני נוער המעוניינים להתנדב: https://forms.gle/BhYHeEwZBuC3m2nWA

בשלב שני נתחבר גם לסטודנטים מתנדבים, תנועות נוער ועוד מערכי מתנדבים רלוונטיים שמחפשים איך לסייע.

הגיל השלישי - צוות המנהל מתקשר לקשישי השכונה, לשאול לשלומם ולדאוג לכל צרכיהם (מקניות מזון ותרופות ועד הוצאת חיות המחמד לטיול) וכן, חלוקת ארוחת צהרים חמה מידי יום עד פתח הבית לכל חברי מועדון מופת לניצולי שואה (בשיתוף בני נוער מתנדבים) אם ידוע לכם על קשישים שעדיין לא הגענו אליהם - אתם מוזמנים למסור לנו את פרטיהם בטלפונים הבאים : אוסנת - 052-3705021 נמרוד - 054-6673286 גלי - 050-6483161
לכל באי המנהל הקהילתי - לצערנו נאלצנו לעצור את כל פעילויות, החוגים, סטודיו בכרם, מועדוני הגיל השלישי, גני הילדים, ופעילויות התרבות. חשוב להדגיש כי תזוכו רטרואקטיבית החל מ - 15/3/20 ולאורך כל התקופה בה לא מתקיימת פעילות.

עוד בתוכניות...

חלוקת ערכות "בניין עם אפצי" - ערכות יצירה והפעלה למשפחות מבודדים ובכלל (בסגנון בניין מדליק בחנוכה) וכמענה לתקופה בה הילדים משועממים בבית.

נשלח אליכם דרך הפייסבוק עדכונים שוטפים, וכן הצעות לפעילויות כיף / פעילות ספורטיביות, מאת מוריי החוגים שלנו.

מאגר בנק הזמן מגויס לצורך סיוע לתושבים למעוניינים להצטרף אוסנת – 052-3705021.

בקרוב נתחיל במשחק שכונתי - גמד ענק טלפוני - משפחה מאמצת בבדיקת שלום השכנים.

פורום חינוך ופורום גיל הרך- עבודה יחד על מתן מענה קהילתי לאוכלוסיות המיועדות.

התארגנות לטקסי ימי הזיכרון ויום העצמאות מקוונים.

הוצאת גליון מיוחד של עת הכרם: עת הקורונה - סיפורי תושבים מהבידוד הביתי ומתקופת החירום...היום נאלצנו, בצער רב, לשלוח עשרות עובדים לח"לת (חופשה ללא תשלום)
ונעשה כל מאמץ לשלב כוחות ולסייע אחד לשני.


איתכם כל השנה וגם בימים לא פשוטים אלה –
ממשיכים להיות הבית שלכם בשכונה !

שולחים לכם ולמשפחותיכם בריאות איתנה
ובטוחים שנעבור את זה ביחד כקהילה חזקה ומגובשת !!
נגה לב ציון נדן- יו"ר ההנהלה
נטע מגן- מנכ"לית המנהל
וכל צוות ההנהלה והעובדים במנהל קהילתי בית הכרם.

חיפוש באתר

בנק הזמן

בנק הזמן

  למי יש זמן ל"בנק הזמן"? / אסנת עבודי, רכזת בנק הזמן


  קודם כל תירגעו

  צמד המילים: בנק וזמן מעוררים אצל חלקנו מחשבות לא נעימות... אז תנסו לפתוח את הראש ולהירגע. 

  מה הקשר בין בנק לזמן אתם שואלים?
  "בנק הזמן" הוא מפעל קהילתי המאפשר לכם לקבל שעות בתחום שאתם צריכים, ולתת שעות בתחום שאתם רוצים, ובדרך לפגוש אנשים חדשים ולחזק את הביחד הקהילתי.

  את ה"בנק" מנהלת הרכזת השכונתית, המטבע הוא "שעה (זמן)", ואנשי הקהילה הם החברים.
  בבנק הזמן יש חברים ולא לקוחות
  החברים נותנים מזמנם על ידי מתן עזרה או שירות לאחרים בתחומים מגוונים אותם הם בוחרים בעצמם. בתמורה הם יכולים לקבל עזרה או שירות לטובתם כשיזדקקו לכך בבוא העת. בבנק הזמן שעה של עזרה מקבלת אותה משמעות, בין אם המטלה הייתה עזרה בקניות או יעוץ מס.

  הדרכים להרוויח 'זמן כסף' הן רבות

  קשישה המרותקת לביתה, נעזרת בנער המביא תרופות מבית המרקחת, שמקבל סיוע בשיעורים פרטיים מחבר אחר בבנק הזמן. הוא בתמורה, מעניק שירותי תרגום לעולה חדשה המלמדת נערה המתקשה במתמטיקה.
  (מס) ערך מוסף: קהילה למען הקהילה
  עבור הקשישים, בנק הזמן הוא כמו משפחה מורחבת. עבור דיירים בבית משותף הוא אמצעי לעשות מה ששכנים אמורים לעשות, כפי שעשו זאת בעבר. עבור כולנו, בנק הזמן יכול לשמש כדרך לעזור לאחרים, דרך ההופכת להיות מחד-סיטרית לדו-סיטרית.

  קצב החיים המטורף של העולם שאנו חיים בו היום כמעט ולא מאפשר לנו לחוש מהו הצד הטוב של חיי קהילה. במרבית המקרים אנו שומעים על מעורבות קהילתית רק בהקשר של מצוקת הפרט, מצוקה כלכלית, אבטלה עוני ורעב. מידי יום עשרות עמותות וארגונים מספקים את הצרכים הבסיסיים ביותר לרבים רבים שאין להם.
  בנק הזמן, מאפשר לנו להפוך את הקהילה שבה אנו חיים למקום שנעים וכיף לחיות בו.
  לזמן אין תחליף אבל הוא אמצעי חילופין
  באמצעות בנק הזמן נוצרים יחסי גומלין בין אנשים לבין עצמם. יחסי גומלין שלא יכלו להיווצר על בסיס התנדבותי בלבד. נוצרת קהילה, והאנשים בה פועלים בשיתוף למען הזולת. הזמן משמש כאמצעי חליפין בין אנשים, מעין כלכלה מקבילה היכולה לבנות הון חברתי.
  בנק הזמן הוא גם מקום. מקום שבו אמון וכבוד יכולים לצמוח. הוא אמנם "רק" אמצעי, אך דרכו ניתן להכיר, להעריך ולתגמל את 'עשיית הטוב והנכון' עבור אחרים. בריצה המטורפת אחר החיים המערכת הקהילתית השתנתה מכפי שהייתה בעבר, אך עדיין לכל אחד יש כוחות ויכולות. לתמיכה הדדית יש יותר כוח ועוצמה מאשר כל עזרה אחרת, והאמון הוא עדיין בסיסה של כל קהילה.

  הכל טוב ויפה - אבל אין לי זמן!!!

  פעילות בבנק הזמן תלויה בכל אחד ואחת לפי יכולתם ורצונם. יש אנשים שנתנו שעתיים במהלך שנה שלמה. יש שנותנים בקביעות שעה שבועית, ויש שנותנים בבת אחת עשר שעות - למשל בסדנה שהם מעבירים. יש אנשים שנרשמו כחברים והתחילו להיות פעילים רק אחרי חודשים ארוכים. יש כאלה שקיבלו שעות ומצאו דרך להחזיר אותן רק אחרי זמן רב.

  עליכם לזכור שבעצם קבלת שעות מחברת בנק אתם למעשה עוזרים לאותה חברה להיות פעילה ולקבל שעות זכות לחשבונו.

  לא בטוחה שיש לי מה לתת....
  אתם חיים ונושמים? אז יש לכם מה לתת. כל אחד מאיתנו הוא אדם מיוחד, בין אם אתם צעירים ונמרצים או מבוגרים ועתירי ניסיון חיים. נשים וגברים, פרופסוריות או עקרי-בית. תחומי הנתינה בבנק הזמן רבים ומגוונים: יחזקאל מלמד יידיש את אורה, והיא נותנת בייביסיטר לדבורה. הילה לימדה את אנסטסיה שירה ואנה תפרה לה שימלה, יואב לימד את תמר מחשבים והיא נתנה אימון אישי למבוגרים....

  יש אנשים שמגיעים להירשם לבנק הזמן ויודעים בדיוק מה הם רוצים לתת ומה הם רוצים לקבל. אחרים באים ולא יודעים כלל. תפקידה של רכזת הבנק לדלות מכם במהלך שיחת ההיכרות דברים שחשבתם שהם חסרי ערך או שוליים, ולגלות ביחד שהם בעלי משמעות ועניין בבנק הזמן.

  אהבתי – אז איפה נרשמים?
  את בנק הזמן בשכונת בית- הכרם מפעיל המינהל הקהילתי ומרכזת אותו פנינה שלוי בעזרת פעילים בצוות המוביל.
  כדי להצטרף לבנק יש לעבור ראיון קצר עם רכזת הבנק בו ממלאים פרטים של החברה החדשה – פרטי התקשרות ותחומי נתינה וקבלה שלה, ולאחר מכן נפתח לה "חשבון" והיא מצורפת לבנק.
  אנו פונים אליכם בהצעה להיות שותפים במפעל נפלא זה, להצטרף כחברים בבנק, לצוות המוביל או להקים קבוצות עניין במסגרת בנק הזמן.

   

  להצטרפות, לפנות דרך הדוא"ל: bankbkerem@gmail.com

  או להתקשר לאסנת עבודי הרכזת: 052-3705021 בימים ד',ה' בין השעות 10:30-13:00

  צרו קשר:
  השלוחות שלנו:
  פעילויות:
  תוכן מרכזי:
  קישורים:
  מתנסנט חוגים הצהרת נגישות