לפעילות עד הבית לחצו כאן!

תושבי בית הכרם היקרים !

בעקבות החלטת ראש הממשלה שהורה על סגירת כל פעילויות הפנאי, השבתת בתי הספר, איסור התקהלות וכו'.. הוחלט כי מנהל קהילתי בית הכרם יעבוד במתכונת חירום, זאת תוך הקפדה על מתן שירות מיטבי לקהילה בהתאם לתנאים וההנחיות ממשרד הבריאות.

בהמשך לפרסומים קודמים בנושא מתנדבים ותושבים מבודדים מצורף קישור לפניה ורישום עבור תושבים מבודדים שזקוקים לעזרה ותמיכה. וכן לתושבים המעוניינים להתנדב ולסייע:
https://forms.gle/U1Nj962XcjrUMiwi8
נמצאים בבידוד היכנסו לקישור הזה:
https://forms.gle/MkogLaLG7FbsM6UR8
תרצו להתנדב לסייע היכנסו לקישור הזה:

בנוסף הקמנו קבוצת פעילים (סיירת שכונה) לאיתור וסיוע למבודדים/ אנשים פחות מרושתים/ אנשים עם קשיים כלשהם בקהילה, בשיטת נאמני שכונה. הפעילים מאתרים מתנדבים בכל רחוב, המתנדבים מאתרים איש קשר בכל בניין ואיש הקשר בודק את צורכי תושבי הבניין שלו ומדווח חזרה לקבוצת הפעילים. הזקוקים, יקבלו את הסיוע המתאים באמצעות הקהילה.

הקמנו מערך מתנדבים שכונתי של בני נוער למטרות בייביסיטר לילדים שהוריהם חייבים לעבוד בתפקידים חיוניים למשק:
קישור להורים מעוניינים: https://forms.gle/vjE1y7kk8UEDfNrR9
קישור לבני נוער המעוניינים להתנדב: https://forms.gle/BhYHeEwZBuC3m2nWA

בשלב שני נתחבר גם לסטודנטים מתנדבים, תנועות נוער ועוד מערכי מתנדבים רלוונטיים שמחפשים איך לסייע.

הגיל השלישי - צוות המנהל מתקשר לקשישי השכונה, לשאול לשלומם ולדאוג לכל צרכיהם (מקניות מזון ותרופות ועד הוצאת חיות המחמד לטיול) וכן, חלוקת ארוחת צהרים חמה מידי יום עד פתח הבית לכל חברי מועדון מופת לניצולי שואה (בשיתוף בני נוער מתנדבים) אם ידוע לכם על קשישים שעדיין לא הגענו אליהם - אתם מוזמנים למסור לנו את פרטיהם בטלפונים הבאים : אוסנת - 052-3705021 נמרוד - 054-6673286 גלי - 050-6483161
לכל באי המנהל הקהילתי - לצערנו נאלצנו לעצור את כל פעילויות, החוגים, סטודיו בכרם, מועדוני הגיל השלישי, גני הילדים, ופעילויות התרבות. חשוב להדגיש כי תזוכו רטרואקטיבית החל מ - 15/3/20 ולאורך כל התקופה בה לא מתקיימת פעילות.

עוד בתוכניות...

חלוקת ערכות "בניין עם אפצי" - ערכות יצירה והפעלה למשפחות מבודדים ובכלל (בסגנון בניין מדליק בחנוכה) וכמענה לתקופה בה הילדים משועממים בבית.

נשלח אליכם דרך הפייסבוק עדכונים שוטפים, וכן הצעות לפעילויות כיף / פעילות ספורטיביות, מאת מוריי החוגים שלנו.

מאגר בנק הזמן מגויס לצורך סיוע לתושבים למעוניינים להצטרף אוסנת – 052-3705021.

בקרוב נתחיל במשחק שכונתי - גמד ענק טלפוני - משפחה מאמצת בבדיקת שלום השכנים.

פורום חינוך ופורום גיל הרך- עבודה יחד על מתן מענה קהילתי לאוכלוסיות המיועדות.

התארגנות לטקסי ימי הזיכרון ויום העצמאות מקוונים.

הוצאת גליון מיוחד של עת הכרם: עת הקורונה - סיפורי תושבים מהבידוד הביתי ומתקופת החירום...היום נאלצנו, בצער רב, לשלוח עשרות עובדים לח"לת (חופשה ללא תשלום)
ונעשה כל מאמץ לשלב כוחות ולסייע אחד לשני.


איתכם כל השנה וגם בימים לא פשוטים אלה –
ממשיכים להיות הבית שלכם בשכונה !

שולחים לכם ולמשפחותיכם בריאות איתנה
ובטוחים שנעבור את זה ביחד כקהילה חזקה ומגובשת !!
נגה לב ציון נדן- יו"ר ההנהלה
נטע מגן- מנכ"לית המנהל
וכל צוות ההנהלה והעובדים במנהל קהילתי בית הכרם.

חיפוש באתר

עמיתים

עמיתים

עמיתים לבוגרים
החלמה נפשית עם תמיכה חברתית


רקע – על התכנית 

'עמיתים לבוגרים' היא תכנית הפועלת להחלמה של אנשים עם מגבלה נפשית באמצעות השתלבות בקהילה. מטרתנו ליצור קשרים בין האדם לקהילתו באמצעות השתלבות בפעילויות פנאי, חברה והתנדבות הפתוחות לקהל הרחב. התוכנית מסייעת למשתתפי התכנית להגשים עצמם, ליהנות מתחביבים ישנים או חדשים, להכיר אנשים ולהרגיש משמעותיים, מחויבים ושייכים בקהילה שבה הם חיים.

ייחודיות התכנית – בתוך הקהילה

'עמיתים לבוגרים' היא תכנית ייחודית במערך השיקום בהיותה מתרחשת כולה בתוך הקהילה והיא פועלת גם עם האדם וגם עם קהילתו.
מתמודדים המצטרפים לתכנית נהנים מהיכולת להשתלב בביטחון בקהילה, ללא צורך להיחשף, תוך קבלת תמיכה וליווי פרטניים של אנשי ונשות מקצוע מתחום השיקום בתוך המרכז הקהילתי. אנו מאמינים כי המתמודדים צריכים ויכולים להיות שותפים פעילים בבחירות ובהחלטות הנוגעות למעורבותם בחיים הקהילתיים.
בנוסף לליווי האדם, התוכנית פועלת להנגשת הקהילה עבור מתמודדים עם מגבלה נפשית, באמצעות צמצום סטיגמות ומתן מידע על תחום בריאות הנפש בסדנאות, אירועים וקבוצות.

מה התכנית מציעה?

* השתלבות בפעילויות פנאי, קהילה וחברה, הפתוחות לקהל הרחב: משתתפי התכנית זכאים למלגה חודשית עבור השתתפות בחוג במרכז הקהילתי ומחוצה לו. בכך, נפתחות בפניהם הזדמנויות לפיתוח תחומי עניין קיימים או חדשים, להיכרות עם אנשים בקהילה ולעיסוק משמעותי בשעות הפנאי. 

* ליווי אישי: תהליך הליווי מתבצע על ידי רכזי ורכזות 'עמיתים' שהם אנשי מקצוע בתחום הטיפול והשיקום: הליווי מתנהל בתוך המרכז הקהילתי, כאשר עבור כל אדם נבנית תכנית שיקום אישית המתבססת על רצונותיו, כישוריו, חלומותיו, מטרותיו, תחביביו ותחומי העניין שלו. הליווי כולל גם מעקב משותף אחר המטרות האישיות של המשתתף בתחומי הפנאי, החברה וההשתלבות בקהילה.
* מעורבות והתנדבות במרכז הקהילתי ובקהילה: משתתפי שמעוניינים בכך, מקבלים ליווי גם ב תהליך ההתנדבות והמעורבות בתכנית עמיתים, במרכז הקהילתי ובקהילה, וכן יכולים להשתלב בפרויקטים קהילתיים משולבים.
* קבוצות משולבות: בקבוצות המשולבות מתקיים מפגש ישיר ובלתי אמצעי, סביב תחומי עניין משותפים, בין משתתפי התכנית לבין אנשים מהקהילה המקומית או סטודנטים ממוסד אקדמי. הקבוצות המשולבות הן פרי שיתופי פעולה רבים עם ארגונים שונים ומוסדות אקדמיים.
* סדנאות ואירועי הסברה לקהל הרחב: במטרה להעלות את המודעות להתמודדות עם מגבלה נפשית ולהסיר חומות ומחסומים הקשורים בתהליך ההחלמה וההשתלבות בקהילה אנו מקיימים עשרות אירועים וסדנאות הסברה בקהילה מידי שנה. משתתפי התכנית מוזמנים להיות סוכני שינוי. במסגרת זאת, הם מנחים, לצד הרכזים, סדנאות הסברה לקבוצות, לארגונים ולקהלים שונים, משתתפים בימי עיון ובפורומים ולוקחים חלק בחוויה מעצימה המקדמת החלמה.

תכניות עמיתים – החלמה נפשית בעזרת הקהילה

החלמה ממחלה נפשית היא אפשרית. היא תוכל להתרחש כאשר גם האדם וגם הקהילה יהיו שותפים לתהליך ההתמודדות הנפשית. אנחנו בתכניות "עמיתים" מאמינים שלכל אדם יש זכות לחולל שינוי בחייו, ואת היכולת לחולל שינוי בחיים של מישהו אחר. בהתאם לכך, תכניות "עמיתים" פועלות לפיתוח קשרים בין האדם לבין הקהילה, ובכך מאפשרות לכל אדם להרגיש משמעותי, מחויב ושייך לקהילתו.


צרו איתנו קשר:
amitimbk@gmail.com | 02-5020731 | בפייסבוק: תכנית 'עמיתים'- מחוז ירושלים

 

 

עמיתים לנוער

רקע על התכנית

זה לא פשוט להיות בגיל ההתבגרות, עוד פחות פשוט להיות מתבגר עם קושי נפשי. החזון של תכנית 'עמיתים לנוער' הוא לאפשר לבני נוער בני 12-18( כיתות ז'-י"ב) שחוו משבר נפשי או מתמודדים עם קושי נפשי, לחזור להיות חלק מחברת בני גילם, ולהרגיש שייכים ומשמעותיים במקום שבו הם חיים.

 

ייחודיות התכנית

התכנית מתמקדת בבניית רשת חברתית ובחיזוק מיומנויות חברתיות, לצד השתלבות בקהילה והתמודדות עם הסטיגמה, תוך מתן מענה אישי לכל נער ונערה.  התכנית מאפשרת השתלבות בפעילויות פנאי וחברה, כגון: חוגים, תנועת נוער וכן בפעילויות קהילתיות והתנדבותיות.

 

מה התכנית מציעה?

התכנית מציעה מענה תמיכתי כולל בתהליך ההשתלבות החברתית, באמצעות:

  • ליווי אישי ומשפחתי על ידי רכזת 'עמיתים לנוער'
  • חיבור לגורמים קהילתיים רלוונטיים, בהתאם לרצון ולצורך המשפחה
  • פעילות קבוצתית, הממוקדת בשיפור המיומנויות החברתיות הנדרשות להשתלבות חברתית
  • מלגה כספית חודשית להשתתפות בפעילות פנאי שנבחרה
  • קשר עם חונך, התומך בהשתלבות חברתי
  • פעילות בקבוצות משולבות, המיועדות לבני נוער עם קשיים נפשיים לצד בני נוער מהיישוב, המאפשרות מפגש הדדי ועשייה משותפת סביב תחומי תוכן שונים.  
  • סדנאות תהליכיות והרצאות חד-פעמיות המיועדות לבני נוער וכוללות: פעילות חווייתית ושיח על סטריאוטיפים בכלל,  ובבריאות הנפש בפרט.

 

רכזת: דנה ברנט

טלפון: ‭02-6435216 | danabernat5@gmail.com 

צרו קשר:
השלוחות שלנו:
פעילויות:
תוכן מרכזי:
קישורים:
מתנסנט חוגים הצהרת נגישות