תושבי בית הכרם היקרים !

בעקבות החלטת ראש הממשלה שהורה על סגירת כל פעילויות הפנאי, השבתת בתי הספר, איסור התקהלות וכו'.. הוחלט כי מנהל קהילתי בית הכרם יעבוד במתכונת חירום, זאת תוך הקפדה על מתן שירות מיטבי לקהילה בהתאם לתנאים וההנחיות ממשרד הבריאות.

בהמשך לפרסומים קודמים בנושא מתנדבים ותושבים מבודדים מצורף קישור לפניה ורישום עבור תושבים מבודדים שזקוקים לעזרה ותמיכה. וכן לתושבים המעוניינים להתנדב ולסייע:
https://forms.gle/U1Nj962XcjrUMiwi8
נמצאים בבידוד היכנסו לקישור הזה:
https://forms.gle/MkogLaLG7FbsM6UR8
תרצו להתנדב לסייע היכנסו לקישור הזה:

בנוסף הקמנו קבוצת פעילים (סיירת שכונה) לאיתור וסיוע למבודדים/ אנשים פחות מרושתים/ אנשים עם קשיים כלשהם בקהילה, בשיטת נאמני שכונה. הפעילים מאתרים מתנדבים בכל רחוב, המתנדבים מאתרים איש קשר בכל בניין ואיש הקשר בודק את צורכי תושבי הבניין שלו ומדווח חזרה לקבוצת הפעילים. הזקוקים, יקבלו את הסיוע המתאים באמצעות הקהילה.

הקמנו מערך מתנדבים שכונתי של בני נוער למטרות בייביסיטר לילדים שהוריהם חייבים לעבוד בתפקידים חיוניים למשק:
קישור להורים מעוניינים: https://forms.gle/vjE1y7kk8UEDfNrR9
קישור לבני נוער המעוניינים להתנדב: https://forms.gle/BhYHeEwZBuC3m2nWA

בשלב שני נתחבר גם לסטודנטים מתנדבים, תנועות נוער ועוד מערכי מתנדבים רלוונטיים שמחפשים איך לסייע.

הגיל השלישי - צוות המנהל מתקשר לקשישי השכונה, לשאול לשלומם ולדאוג לכל צרכיהם (מקניות מזון ותרופות ועד הוצאת חיות המחמד לטיול) וכן, חלוקת ארוחת צהרים חמה מידי יום עד פתח הבית לכל חברי מועדון מופת לניצולי שואה (בשיתוף בני נוער מתנדבים) אם ידוע לכם על קשישים שעדיין לא הגענו אליהם - אתם מוזמנים למסור לנו את פרטיהם בטלפונים הבאים : אוסנת - 052-3705021 נמרוד - 054-6673286 גלי - 050-6483161
לכל באי המנהל הקהילתי - לצערנו נאלצנו לעצור את כל פעילויות, החוגים, סטודיו בכרם, מועדוני הגיל השלישי, גני הילדים, ופעילויות התרבות. חשוב להדגיש כי תזוכו רטרואקטיבית החל מ - 15/3/20 ולאורך כל התקופה בה לא מתקיימת פעילות.

עוד בתוכניות...

חלוקת ערכות "בניין עם אפצי" - ערכות יצירה והפעלה למשפחות מבודדים ובכלל (בסגנון בניין מדליק בחנוכה) וכמענה לתקופה בה הילדים משועממים בבית.

נשלח אליכם דרך הפייסבוק עדכונים שוטפים, וכן הצעות לפעילויות כיף / פעילות ספורטיביות, מאת מוריי החוגים שלנו.

מאגר בנק הזמן מגויס לצורך סיוע לתושבים למעוניינים להצטרף אוסנת – 052-3705021.

בקרוב נתחיל במשחק שכונתי - גמד ענק טלפוני - משפחה מאמצת בבדיקת שלום השכנים.

פורום חינוך ופורום גיל הרך- עבודה יחד על מתן מענה קהילתי לאוכלוסיות המיועדות.

התארגנות לטקסי ימי הזיכרון ויום העצמאות מקוונים.

הוצאת גליון מיוחד של עת הכרם: עת הקורונה - סיפורי תושבים מהבידוד הביתי ומתקופת החירום...היום נאלצנו, בצער רב, לשלוח עשרות עובדים לח"לת (חופשה ללא תשלום)
ונעשה כל מאמץ לשלב כוחות ולסייע אחד לשני.


איתכם כל השנה וגם בימים לא פשוטים אלה –
ממשיכים להיות הבית שלכם בשכונה !

שולחים לכם ולמשפחותיכם בריאות איתנה
ובטוחים שנעבור את זה ביחד כקהילה חזקה ומגובשת !!
נגה לב ציון נדן- יו"ר ההנהלה
נטע מגן- מנכ"לית המנהל
וכל צוות ההנהלה והעובדים במנהל קהילתי בית הכרם.

חיפוש באתר

הודעה דחופה!!!


קבוצת "להציל את בית הכרם" 
savebeithakerem@gmail.com 
טל': 02-5020721


14.2.2019

 

הודעה דחופה!!!

המאבק למען דמותה של בית הכרם ונגד תכנית מתאר 16000

השלב הקריטי!

  • תכנית המתאר, שזכתה לביקורת קטלנית מצד אדריכלים ומתכננים, תהפוך את בית הכרם משכונת גנים ירוקה ופסטורלית לשכונה צפופה, פקוקה, רועשת ומזוהמת, ותפגע קשות באיכות החיים, בבריאות, בטיחות ובערך הרכוש של תושבי השכונה.
  • קבוצת התושבים "להציל את בית הכרם" והמינהל הקהילתי נאבקים למעלה משנתיים למען תכנית טובה יותר.

שריינו את התאריכים! Save the date

# כנס חירום של תושבים לקראת הדיון בוועדה המחוזית:

בבית הוועד, יום ראשון 24.2.2019 בשעה 20:30 בכנס יוצג מידע חשוב לקראת ההופעה בדיון בוועדה, והקו הכללי של ההתנגדות. אם אתם מתנגדים לתכנית, בין אם הגשתם התנגדות לתכנית או לא, חשוב מאוד שתגיעו לכנס (כמובן גם לוועדה).

 

# דיון מכריע בוועדה המחוזית לתכנון ובנייה

      בימים ג' ד' ה' 5-6-7/3/2019  שעות 08:30 עד 18:30      באולם הישיבות של הוועדה המחוזית, רח' שלומציון המלכה 1, ירושלים      (בניין משרד הפנים/רשות האוכלוסין)      היומיים הראשונים מוקצים בעיקר להשמעת התנגדויות התושבים, ואח"כ יושמעו תשובות         העירייה להתנגדויות, ותגובותינו לתשובות העירייה (יש להיערך לאפשרות שהדיונים יתארכו        מעבר לשעת הסיום).      לפני הדיון יוחלט אם הוועדה מאשרת את התכנית כפי שהיא, פוסלת אותה (לא סביר) או        שולחת אותה לתיקונים.

הדיון נקבע בהתראה קצרה, בניגוד לסיכומים שלנו עם העירייה, ובטרם הושלם ההליך התיקונים שעליהם הוסכם עם העירייה. בנוסף, האדריכל שהיה אמור להוביל מטעמנו את תהליך תיקון התכנית, חלה ופרש מייצוגנו בסוף דצמבר, וטרם מצאנו לו מחליף. עו"ד רפי אטינגר ממשיך לייצגנו ויוביל את ההתנגדות בוועדה.

חשוב מאוד שגם אתם, אם התנגדתם לתכנית, תופיעו ותאמרו את דברכם. וגם אם לא הגשתם התנגדות פורמלית בזמנו, לנוכחות גדולה של תושבים יש משמעות רבה!

אם צביון שכונתנו יקר לכם, חשוב מאוד שתגיעו!

נוכחותכם חיונית!

 

 

צרו קשר:
  • מנהל קהילתי בית הכרם
  • שדרות הרצל 137, ירושלים 91031
  • ירושלים
  • 02-5020721
  • פקס: 02-6427612
מתנסנט חוגים הצהרת נגישות