מרכז קהילתי בית הכרם


_dbstemplates/article.asp

הגדה ליום העצמאות

הגדה ליום העצמאות

הפרויקט של
תמיר מנצור כרמל
השנה חוגגים את יום העצמאות עם הגדה חגיגית

כששאלנו חברות וחברים שלנו אם הם מרוצים מהדרך שבה הם מציינים את יום העצמאות, רובן ורובם אמרו שמשהו חסר. אמרו לנו שפטישים ומנגלים זה אחלה, אבל תמיד המעבר בין יום הזיכרון ליום העצמאות נראה מעט תלוש; שמדובר במועד חשוב, אבל כזה שאנחנו לא מציינים באופן משמעותי, כפי שאולי היה ראוי לעשות; וגם אם היו כאלו שניסו ללכת לטקסים אלטרנטיביים, התחושה הייתה שהם ארוכים וכבדים מדי.

ולכן, יצרנו הגדה לכבוד החג. 

זאת הזדמנות לציין את החג בחיק המשפחה, החברים או הקהילה - לשמוח, לחשוב, לשיר ולהיזכר בדרך הארוכה שעברנו מהגלות ועד הקמת המדינה.

ההגדה מתבססת על מגילת העצמאות שמופיעה בה במלואה וכלולים בה ציטוטים ממנהיגים, הוגי דעות ומהמקורות. יש בה שירים והפעלות לילדים ומבוגרים, וגם שזורים בה סיפוריהם של מי שהיו עדים לרגעים הגדולים בהיסטוריה שלנו. 

אנחנו מקווים שההגדה תעודד יצירתה של מסורת חדשה שבה התכנסות סביב שולחן החג; קריאת מגילת העצמאות; ציון מכובד של המעבר מיום הזכרון ליום העצמאות; וחגיגה משמעותית של עצמאותנו הופכים לחלק בלתי נפרד מהחג. 

הגדת העצמאות נכתבה ע"י בוגרי תכנית "גווני ירושלים" לעידוד פלורליזם יהודי. ההגדה פונה לקהל ולגילאים מגוונים.

בשנה שעברה כתבנו את ההגדה והפצנו אותה ב-3,000 עותקים. ההגדה נקראה במעל ל-150 סדרי יום העצמאות ברחבי הארץ. השנה, לאחר שהפקנו תובנות ולקחים רבים אנחנו מפיקים מהדורה שניה, מהודקת יותר, מדויקת יותר, חגיגית יותר ומהודרת יותר.

אנחנו זקוקים לתמיכתכם כדי להדפיס את ההגדה.
כל העבודה שלנו נעשית בהתנדבות וכל ההכנסות מיועדות למימון העיצוב הגרפי, ההדפסה ומשלוח ההגדות. היעד הראשוני שלנו יאפשר לנו להדפיס 5,000 הגדות, וכל תמיכה מעבר לכך תאפשר לנו להפיץ עוד ועוד הגדות לעם ישראל.

רק קניית הגדות עכשיו תאפשר לנו להוציא את ההגדה לאור. אז אם אתם מעוניינים להעשיר את חגיגות יום העצמאות שלכם, קנו כבר עכשיו הגדות והחלו לתכנן את סדר יום העצמאות. 

שתפו וספרו גם לחבריכם.

בתמיכתכם נזכה לבסס מסורת ישראלית חדשה!

 

 לחצו על הקישור הבא: לקבלת פרטים מלאים  

https://www.headstart.co.il/project.aspx?id=22464

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד